Company Logo

O, Dieve, Tavęs mes ieškojome ryto aušroj. O, Dieve, Tavęs mes ieškojome nakty tamsioj. Žvaigždėtam danguje, mėnulio pilnaty, tik nesupratome, kad Tu šalia esi. O, Dieve, Tavęs mes ieškojom už jūrų plačių. O, Dieve, Tavęs mes ieškojom viršūnėj kalnų. Visur ieškojom mes vienintelio Tavęs, tik nesupratome, kad Tu šalia esi. O, Dieve, Tave mes atradome savo darbuos. O, Dieve, Tave mes atradom gyvybės daiguos. Atradome Tave vėl savo širdyse. Nereikia eit toli, kai Tu šalia esi.


Pamokų laikas

1 8.00–8.45
2 8.55–9.40
3 9.50–10.35
4 10.55–11.40
5 12.00–12.45
6 13.00–13.45
7 13.55–14.40
8 14.50–15.35

ERASMUS PLIUS projekto susitikimas Varendorfo mieste Vokietijoje

Projektas remiamas Europos Sąjungos.

Europos Komisijos parama neatsako už publikacijos turinį ir turinys atspindi tik autoriaus nuomonę


Dalis mūsų gimnazijos mokinių bei mokytojų vėl gyvena tarptautinio Erasmus plius projekto veikla, susitikimais su partneriais iš 6-ių Europos valstybių. Dėl ribotų finansinių galimybių galime išvežti labai nedaug mokinių, dėl to apgailestaujame. Į Vokietijos miestą Varendorfą skrido keturi žmonės (du mokytojai ir dvi mokinės). Kadangi projektas vykdomas migracijos ir integracijos tema, tai šiame susitikime gilinomės į migracijos istoriją 19-20-ame amžiuje Europos šalyse, pristatydami sukurta vaizdinę medžiagą ir dalyvaudami keturiuose seminaruose „Migracijos atspindžiai“, „Migrantai vaizduoja savo potyrius piešiniuose“, „Žymūs žmonės, gyvenę migracijoje“, „Kultūrinis šokas“. Pastaruosius seminarus vedė prancūzų, vengrų bei švedų mokytojai liko labai patenkinti seminarų eiga bei mokinių pasisakymais. Renginiai pasiekė savo tikslą ir sužadino mokinių dėmesį pabėgėlių bei emigrantų problemoms bei džiaugsmams. Mūsų gimnazistės Justina Cicilionytė bei Viltė Bijanskytė, pristatė savo sukurtą filmą apie Lietuvos migracijos istorinius momentus. Jos teigė, kad tokių seminarų galėtų būti kiekviename projekto susitikime. Jie esą labai įdomūs mokiniams bei skatinantys susimąstyti apie pabėgėlių ir migrantų išgyvenimus svetimose šalyse.

 Projekto dalyviai aplankė Rytų Prūsijos muziejų Varendorfo mieste, kuriame susipažino su lenkų, žydų, Pabaltijo gyventojų bei vokiečių klajonėmis I-ojo bei II-ojo pasaulinio karo metais, kai vyko teritorijų perskirstymai tarp pasaulio galingųjų. Muziejus labai turtingas medžiaga, kuri pateikta labai prieinamai kiekvienam. Kitas apsilankymas muziejuje jau buvo Hamburge, iš kur judėjo pagrindinės europiečių masės Amerikos link. Pro lankytojų akis slinko eksponatai ir nuotraukos su žmonėmis, laukiančiais specialiuose paruošiamuosiuose kambariuose, didžiulės valgyklos bei dezinfekavimo punktai. Įdomu buvo tai, kad žmonės  migruoti į Ameriką buvo viliojami apgaulingais pažadais apie ten laukiantį rojų. Iš to turtėjo biznieriai bei laivybos transporto kompanijos.

Neliko projekto dalyviai nesupažindinti ir su Varendorfo miesto istorija bei dabartimi. Šiame mieste gyvuoja jau du šimtus metų žirgų veislynas, veikia jodinėjimo mokykla, o arklidėse puikuojasi labai išpuoselėti žirgai. Prūsai supažndino Vestfalijos gyventojus, kaip teisingai reikia veisti bei tvarkyti apskaitą žirgyne. Iki tol Varendorfas buvo linų auginimo, audimo bei prekybos miestas prie Emzės upės. Sąsajos su Panevėžio apskritimi, kuri garsi lino produkcija. Miunsterio miestas, kuris vadinamas dviratininkų rojumi ir dviračių miestu, pasitiko projekto dalyvius saulėtu oru ir buvo smagu vaikščioti parkais bei senovinėmis gatvėmis ir grožėtis bažnyčiomis, kurios mena reformacijos bei katalikybės šalininkų kovas.

II-jo susitikimo metu tarptautinio projekto MES SKATINAME INTEGRACIJĄ dalyviai užbaigė savo viešnagę Vokietijoje, susirinkdami Barbarosos kavinės patalpose bei klausydamiesi pabėgusios šeimos iš Sirijos (tėvo ir sūnaus) specialios rytietiškos gitaros bei būgno garsų muzikos. Vokiečių šeimos, kurios priėmė mokinius iš kitų šalių pagamino skanių patiekalų. Juos šlamštė visi su pasigardžiavimu.

Sakome „Auf Wiedersehen Warendorf Mariengymnasium“ ir laukiame III-čiojo projekto susitikimo Striomstado mieste Švedijoje. 

Projekto koordinatorė Meilutė Balbieriūtė, nuotraukos Aleksandro Kuzmicko 

Nauja svetainės versija

Paieška svetainėje

Telefonų numeriai

8 682 19660 - direktorė
8 672 65256 - direktoriaus pav.ugdymui Edita Dilienė
8 672 76484 - direktoriaus pav.ugdymui Violeta Dumbrienė
8 672 78434 - direktoriaus pav.ugdymui Rima Kazakevičienė
8 672 65080 - direktoriaus pav. administracijai ir ūkio reikalams
8 672 64323 - buhalterija
8 45 436 997 - raštinė
8 679 71332 - raštinė
8 672 05160 - socialiniai pedagogai, psichologai
8 672 67276 - biblioteka
8 672 67374 - valgykla
8 672 58262 - administratorius, budėtojas

Straipsnių archyvasNaudingos nuorodos

Egzaminai           

 

 

 

 © Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija, Adresas - Vysk, K.Paltaroko g.18, Panevėžys LT-38462, Įmonės kodas 190424590 El. paštas - rastine@paltaroko.panevezys.lm.lt,
Telefonai - 8 679 71332; (8-45) 436997; Mokyklos tipas - gimnazija, Mokomoji kalba - lietuvių

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas XHTML and CSS Valid XHTML 1.0 Transitional